Aktualności

25-04-2021 Otwarte zawody strzeleckie

Zapraszamy na otwarte zawody strzeleckie na strzelnicy "LEŚNY FRONT" w miejscowości Ludwinowo 3, gmina Goworowo 25 kwietnia od godz. 10 do 15. Konkurencje: Psp10 z 15; Pcz10 z 15; Ksp10 z 15 i Kcz10 z 15. Szczegółowy regulamin zawodów w zakładce "Zawody".

WAŻNE: Klub nie zabezpiecza broni i amunicji.

UWAGA ! przypominamy o zabraniu własnych środków ochrony osobistej: ochronniki słuchu i wzroku, maseczki i rękawiczki. Klubowe środki ochrony słuchu będą na ten czas niedostępne do użytku.

Więcej »

KURS NA PATENT STRZELECKI - zmiana TERMINU

W dniu rozpoczęcia kursu na PATENT STRZELECKI - zajęcia teoretyczne tj. 1 i 2 maja

należy złożyć oświadczenie o stanie zdrowia (POBIERZ OŚWIADCZENIE). Osoby, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych pierwszego lub drugiego dnia kursu w formie stacjonarnej proszone są o zgłoszenie tego na adres e-mail: biuro@obronca.org - materiały szkoleniowe danego dnia przesłane będą na zwrotny adres e-mail.

Warunki uczestnictwa w egzaminie: ukończone 18 lat; minimum 3-miesięczny staż w Klubie; ukończony kurs na patent strzelecki; wypełnienie wniosku na patent strzeleckiego, który następnie należy dostarczyć do biura Klubu macierzystego w celu podpisu przez Kierownika (wniosek należy dostarczyć do Klubu na min. 1 dzień przed egzaminem - dotyczy członków OBROŃCA Troszyn); zdobycie orzeczenia lekarza medycyny sportowej na wniosku o patent strzelecki (lekarz będzie obecny podczas egzaminu 9 maja 2021 r.)

Zapisy na egzamin na PATENT STRZELECKI są możliwe wyłącznie poprzez portal informatyczny PZSS. Instrukcja PZSS

Logowanie do systemu PZSS: portal.pzss.org.pl 

W razie problemów z logowaniem prosimy o kontakt: biuro@obronca.org lub sms: 602219227

Więcej »

KURS NA PATENT STRZELECKI

Kurs na PATENT STRZELECKI - 1 i 2 maja 2021 r. o godz. 10,00 do 14,30 (zajęcia teoretyczne) oraz do wyboru jeden piątek 30.04 lub 07.05 (zajęcia praktyczne). Egzamin planowany na 9 maja 2021 r.

W kursie na "PATENT STRZELECKI" mogą uczestniczyć  członkowie klubu, którzy dotychczas jeszcze nie uczestniczyli w kursie i nie mają patentu strzeleckiego. Koszty kursu wkalkulowane są w tzw. opłatę wpisowego do Klubu, którą każdy wpłaca podczas wstępowania do naszego stowarzyszenia. Nie wpłacamy żadnej dodatkowej opłaty za kurs. Obecność na zajęciach jest potwierdzeniem udziału w kursie.

W trakcie stażu przed egzaminem (w dowolne dni kiedy czynna jest strzelnica) każdy uczestnik kursu powinien zaliczyć sprawdziany strzeleckie pod nadzorem instruktora. Na sprawdziany przysługuje 50 szt. amunicji kal. 5,6 mm oraz 10 szt. 12/76.

 

Więcej »

KURS INSTRUKTORA STRZELECTWA

W związku z przedłużeniem obecnie obowiązujących obostrzeń i restrykcji Kurs INSTRUKTORÓW STRZELECTWA oraz PROWADZĄCYCH STRZELANIE przeprowadzony będzie po ich zniesieniu. Informacja o rozpoczęciu kursu zostanie zamieszczona na stronach internetowych Organizatora i naszego Klubu. Organizatorem jest: Agencja Ochrony Mienia i Osób TARCZA" Sp. z o. o. Sp. K., ul. Jana Kilińskiego 29, 07-410 Ostrołęka - niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego, kształcąca w formie stacjonarnej lub zaocznej. Nr ewidencyjny 166 z dnia 1.10.2018 r. Prezydent Miasta Ostrołęki. Pełna informacja o tym kursie oraz karta zgłoszenia jest do pobrania na stronie http://tarcza.net.pl

Więcej »

INFORMACJA O PRACY STRZELNICY OD DNIA 15.03.2021 r.

W związku z wprowadzeniem obostrzeń w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informujemy, że od dnia 15.03.2021 r. strzelnica będzie nieczynna. Wtorkowe treningi Sekcji Strzelań Dynamicznych również zawieszone.

Zawodnicy posiadający aktualną licencję mają możliwość sprawdzenia i przystrzelenia broni (przygotowanie do zawodów) w środy i czwartki od 17 do 21 oraz soboty i niedziele od 10 do 18.

Członkowie Klubu przygotowujący się do egzaminu na patent strzelecki w czasie stażu - o możliwości przeszkolenia praktycznego i odbycia sprawdzianów strzeleckich proszeni są o kontakt na 602-219-227

Każdorazowo prosimy o telefoniczne umówienie wizyty. Zapewniamy o najwyższym poziomie dbałości przestrzegania COVIDOWYCH zasad standardów higienicznych.

Stanowisko Warszawsko Mazowieckiego Związku Strzelectwa Sportowego - wszystkie zawody, które były planowane w dniach 15 marca do 9 kwietnia zostają usunięte z kalendarza Związku Wojewódzkiego. W związku z powyższym nasze zawody strzeleckie "POWITANIE WIOSNY" przeprowadzone będą w kwietniu.

Więcej »

Składki członkowskie w 2021 roku

TABELA SKŁADEK na 2021 rok.

Składki należy wpłacać do 15 marca 2021 r. na rachunek bankowy lub gotówką (kartą płatniczą) w siedzibie Klubu.

Numer konta: 54891500030012400920000010

Klub Strzelectwa Sportowego "OBROŃCA"

ul. Słowackiego 3, 07-405 Troszyn

Więcej »

Przekaż do naszego Klubu 1% podatku należnego Urzędowi Skarbowemu

KRS: 0000122834

Klub posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Wesprzyj działalność KSS "OBROŃCA" przekazując 1 % swojego podatku w rocznym rozliczeniu PIT. Środki finansowe pozyskane z 1% przeznaczamy na nieodpłatną działalność statutową skierowaną do młodzieży i inne przedsięwzięcia ze sfery pożytku publicznego np.: zawody powszechne "10 strzałów ku chwale Ojczyzny", zawody strzeleckie z okazji Dnia Dziecka, strzelania i zawody harcerzy oraz Związków strzeleckich "STRZELEC", zawody darczyńców 29 Finału WOŚP, współorganizacja projektu dla Pań p.n.: "Bądź Bezpieczna" itd.

Więcej »