Aktualności

Zapraszamy na otwarte zawody strzeleckie "10 strzałów ku Chwale Ojczyzny" w dniu 15 sierpnia (środa) od godz. 9 do 17 do Kadzidła, ul. Słoneczna 2. Start wg kolejności zgłoszeń. Strzelanie z karabinu kal. 5,6 mm na odległość 50 m, postawa leżąc z podpórką. Więcej w regulaminie zawodów na stronie www.obronca.org w zakładce "Zawody".

Zawody strzeleckie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" zapoczątkowane zostały 1932 roku przez Związek Strzelecki.

Klub Strzelectwa Sportowego "OBROŃCA" od kilku lat organizuje te zawody, których celem jest upowszechnianie i propagowanie strzelectwa jako dyscypliny sportowej oraz upowszechnianie tradycji i historii polskiego oręża wojskowego.

Uczestnictwo: Członkowie klubów strzeleckich i innych stowarzyszeń oraz osoby niezrzeszone (tj.: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe). Wszyscy chętni po zapoznaniu się regulaminem strzelnicy oraz przepisami i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią. Opłata startowa tylko 5 zł.

Nagrody:

- za miejsca 1 do 5 - puchary

- każdy startujący, bez względu na uzyskany wynik otrzyma dyplom pamiątkowy.

- każda osoba, która uzyska minimum 70 punktów otrzyma "SREBRNĄ" odznakę strzelecką a minimum 60 punktów "BRĄZOWĄ" odznakę strzelecką.

Więcej »

W celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku corocznie organizujemy otwarte zawody strzeleckie z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy". 29 lipca przeprowadzimy zawody w czterech konkurencjach: Karabin historyczny (repetier), Karabin historyczny (samopowtarzalny), Pistolet historyczny (centralny zapłon) i Pistolet historyczny (boczny zapłon). Regulamin zawodów w zakładce "Zawody".

W zawodach mogą wziąć udział strzelcy (sportowcy, rekonstruktorzy i kolekcjonerzy broni itd.) posiadający własną albo użyczoną broń spełniającą warunki regulaminowe, a także wszyscy chętni znający przepisy i zasady bezpiecznego posługiwania się bronią historyczną oraz regulamin strzelnicy.

Podczas zawodów strzeleckich z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy" Zespół Kolekcjonerów broni i militariów zorganizuje wystawę tematyczną.

NAGRODĘ SPECJALNĄ (PLECAK CAIMAN 35L. CZARNY) za najwyższy wynik (suma wyników czterech konkurencji) wygrał Łukasz URBAŃSKI - ZKS Warszawa wynikiem 376 punktów. Nagrodę  ufundował Krzysztof Opęchowski.

Więcej »

Każda organizacja, w tym także organizacja mająca status OPP, ma obowiązek sporządzenia i zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego. Organizacje pożytku publicznego dodatkowo mają także obowiązek sporządzenia rocznego sprawozdania merytorycznego.

Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego OPP mają obowiązek opublikować (zamieścić) sprawozdanie merytoryczne i zatwierdzone sprawozdanie finansowe w internetowej bazie sprawozdań prowadzonej przez MPiPS.

Zapoznaj się ze sprawozdaniem finansowym i merytorycznym KSS "OBROŃCA" Troszyn. Otwórz poniższy link i wpisz KRS: 0000122834

http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/

Więcej »

Nasz Klub od pierwszej edycji jest partnerem projektu p.n. "Bądź Bezpieczna". W dniu 4 czerwca przeprowadziliśmy zajęcia szkoleniowe w grupie 25 Pań z budowy i zasad działania broni palnej,  sposobem obchodzenia się z bronią i amunicją oraz zasadami zachowania się na strzelnicy. Po przeszkoleniu przeprowadziliśmy praktyczne strzelanie z karabinu i pistoletu. Panie strzelały z karabinu CM-2 i pistoletu Beretta M76 kaliber 5,6 mm. Strzelanie przeprowadzono w formie rywalizacji a trofea i dyplomy wręczone będą podczas podsumowania projektu "Bądź Bezpieczna".

Szersza relacja na stronie Mazowieckiej Policji CZYTAJ

Więcej »

Bardzo dobre rezultaty zespołów i zawodników reprezentujących nasz Klub w XII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim - Wesoła k/Warszawy - 25 -  27 maja b.r. W wieloboju startowało 76 zespołów w tym zagraniczne reprezentacje z państw (US ARMY, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Łotwa). W sumie  304 zawodników. W skład wieloboju strzeleckiego wchodziło 10 konkurencji tj.: strzelanie z MSBS GROT, AK-47, RKM, BRS, S&W, GLOCK, CZ P-09, P-83, strzelba gładkolufowa i rzuty granatem.

Nasz Klub reprezentowało dwa zespoły tj.: OBROŃCA-1: Hubert GOŁĘBIEWSKI, Krzysztof OPĘCHOWSKI, Jakub WAWRZYSZCZAK, Sławomir WIŚNIEWSKI oraz zespół OBROŃCA-2: Dariusz MORKA, Daniel KACPRZAK, Piotr OKRĄGLIŃSKI, Wojciech SOKOŁOWSKI.

OBROŃCA-1 uplasował się na poz. 7 w ogólnej klasyfikacji a OBROŃCA-2 na poz. 23

W klasyfikacji zespołowej w strzelaniu z pistoletu CZ P-09 zespół OBROŃCA-1 zajął 1 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej:

Sławomir WIŚNIEWSKI - 1 miejsce w strzelaniu z 9 mm BRS

Daniek KACPRZAK - 1 miejsce w rzucie granatem

Hubert GOŁĘBIEWSKI - 2 miejsce w strzelaniu z pistoletu 9 mm CZ P-09

Wojciech SOKOŁOWSKI - 3 miejsce w strzelaniu z 9 mm BRS

Kolega Sławek WIŚNIEWSKI poinformował nas, że swoją nagrodę rzeczową za 1 miejsce (9 mm pistolet BRS) przekazuje na własność do Klubu. Gratulujemy i dziękujemy zawodnikom.

Zarząd KSS "OBROŃCA" Troszyn

Więcej »

2 czerwca (sobota) od godz. 10,00 do 15,00 przeprowadziliśmy Otwarte zawody strzeleckie p.n.: TURNIEJ WOLNOŚCI. Konkurencje: pistolet sportowy, pistolet centralnego zapłonu, rewolwer centralnego zapłonu, karabin sportowy oraz karabin centralnego zapłonu. Rezultaty z zawodów w poszczególnych konkurencjach w zakładce "Zawody".

Nagrodę specjalną (ZESTAW DO CZYSZCZENIA BRONI) za najwyższy wynik (suma wyników 5-ciu konkurencji) zdobył Leszek MARSZAŁ - "GARDA" Ostróda

Gratulujemy !

Więcej »

W zakładce "Dokumenty" zamieszczono nowy REGULAMIN STRZELNICY zatwierdzony Decyzją Wójta Gminy Troszyn nr UG.4220.1.2018 z dnia 12.04.2018 r. Wszystkich członków naszego Klubu oraz osoby korzystające ze strzelnicy prosimy o zapoznanie się z nim i bezwzględne przestrzeganie.

Zarząd KSS "OBROŃCA" w Troszynie

Więcej »