Aktualności

Dom Aukcyjny AUKCJEBRONI.PL zaprasza do udziału w pierwszej w Polsce, profesjonalnej Aukcji Broni, która odbędzie się 30.09.2017 roku w godzinach. 10.00-14.00 w hotelu AIRPORT HOTEL OKĘCIE**** Ul. 17 Stycznia 24 w Warszawie. Więcej: http://aukcjebroni.hibid.com

Trzy karnety wejściowe gratis dla KSS "OBROŃCA" Troszyn. Chętni proszeni o kontakt z Eugeniuszem Gorczycą - prezesem

Więcej »

Wojskowa Komenda Uzupełnień przy współudziale naszego Klubu organizuje III zawody strzeleckie Żołnierzy Rezerwy i Przyjaciół Wojska o puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Ostrołęce, które przeprowadzone będą 23 września (sobota) na strzelnicy w Kadzidle przy ul. Słonecznej 2. Konkurencja pistolet centralnego zapłonu (CZ-75) 3 strzały próbne i 10 ocenianych. Więcej informacji w regulaminie zawodów i na stronie internetowej: http://ostroleka.wku.wp.mil.pl

Do udziału zaproszeni są w szczególności żołnierze rezerwy oraz członkowie związków i stowarzyszeń proobronnych z terenu działania WKU w Ostrołęce. Start w zawodach nieodpłatny. Organizatorzy zawodów zapewniają bezpłatny poczęstunek /grochówka/ oraz kawę i herbatę.

Zgłoszenie do udziału w zawodach należy dokonać telefonicznie do dnia 15 września 2017 r. na numer telefonu: 600-888-047

Więcej »

W dniach 9 i 10 września w czasie od godz. 10 do 15 przeprowadzimy zawody strzeleckie p.n. "Turniej Kurpiowski". Konkurencje pistoletowe w sobotę. Natomiast konkurencje karabinowe i strzelba gładkolufowa w niedzielę. Zgłoszenia i rejestracja do zawodów od godz. 9,30 do 14,00.

Zawody zaliczane do PUCHARU PREZESA 2017. Więcej w regulaminie zawodów w zakładce "Zawody"

Zapraszamy.

Więcej »

13 sierpnia (niedziela) na strzelnicy w Kadzidle przeprowadziliśmy otwarte zawody strzeleckie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny". W zawodach udział wzięło 167 zawodników. Najmłodszy zawodnik Henio Gustaw Ćwierzyński ma zaledwie 4 lata i uplasował się na 133 pozycji z wynikiem 10 punktów. Wszyscy zawodnicy bez względu na uzyskany wynik otrzymali pamiątkowe dyplomy za spełnienie czynu obywatelskiego poprzez oddanie 10 strzałów ku chwale Ojczyzny. Za miejsca od 1 do 5 puchary wręczył Artur Romanik - Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Audytu i Kontroli Powiatu Ostrołęckiego i Eugeniusz Gorczyca - Prezes Klubu.  Nagrody ufundowali: Starosta Ostrołęcki oraz Firma "AMENOS" Pruszków. Zawodnicy, którzy uzyskali minimum 70 punktów otrzymują "SREBRNĄ" odznakę strzelecką a minimum 60 punktów "BRĄZOWĄ" odznakę strzelecką. Odznaki wraz z legitymacjami można odebrać w siedzibie Klubu w dniach kiedy jest czynna strzelnica.

Informacja w lokalnych mediach:

eostrołeka

radiooko.pl

Więcej »

W celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku corocznie organizujemy otwarte zawody strzeleckie z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy". 30 lipca przeprowadziliśmy zawody w czterech konkurencjach: Karabin historyczny (repetier), Karabin historyczny (samopowtarzalny), Pistolet historyczny (centralny zapłon) i Pistolet historyczny (boczny zapłon). 

W zawodach mogli wziąć udział strzelcy (sportowcy, rekonstruktorzy i kolekcjonerzy broni itd.) posiadający własną albo użyczoną broń spełniającą warunki regulaminowe, a także wszyscy chętni znający przepisy i zasady bezpiecznego posługiwania się bronią historyczną oraz regulamin strzelnicy.

Zawody cieszą się popularnością ponieważ w zadanie zaangażowani są kolekcjonerzy broni i militariów. Obecnie klub liczy 334 członków sekcji strzeleckiej w tym prawie 60 kolekcjonerów broni i militariów.

Podczas zawodów strzeleckich z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy" odbyła się wystawa broni. Tematem wystawy były karabiny oraz pistolety maszynowe używane w pierwszej połowie XX w.

Można było zobaczyć m.in. broń używaną na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Najliczniej "reprezentowana" była armia radziecka. Karabin Mosin 1891/31, SWT40, karabinek SKS (pierwsza standardowa broń na nabój wz43, używany do dziś w broni sytemu AK), pistolety maszynowe PPSz-41 (popularna pepesza) oraz PPs-43. Duże zainteresowanie budziły karabiny maszynowe DP-28 oraz  ckm SG-43. Nie zabrakło modeli z innych armii, od kilku wersji brytyjskiego karabinu Lee-Enfield, amerykańskich Thompson M1928A1 i M1 Carbine, niemieckich karabinów Mauser, francuskiego  Berthier po japoński karabin piechoty wz. 38, "Arisaka" oraz wiele innych.

Broń prezentowana na wystawie jest własnością członków zespołu kolekcjonerów działającego w naszym klubie.

Komunikat z zawodów w zakładce "Zawody" i zdjęcia w zakładce "Galeria"

Piszą o nas LINK-1 LINK - 2

Więcej »

Uprawnienia prowadzącego strzelanie są uprawnieniami określonymi w odrębnych przepisach do prowadzenia szkoleń o charakterze strzeleckim.

Komenda Główna Policji przeprowadziła bardzo racjonalnie prawniczo rozumowanie, w efekcie którego Komenda Główna Policji uznała, że uprawnienia prowadzącego strzelanie są uprawnieniami określonymi w odrębnych przepisach do prowadzenia szkoleń o charakterze strzeleckim. Więcej na LINK

Więcej »

Zarząd Klubu podjął uchwałę o obniżeniu opłat treningowych w cenniku dla członków Klubu z amunicji centralnego zapłonu. Patrz: zakładka "Strzelnica"/"Cennik".

Więcej »