Aktualności

W dniach 8 i 9 września w czasie od godz. 10 do 15 przeprowadzimy zawody strzeleckie p.n. "Turniej Kurpiowski". Konkurencje pistoletowe i rewolwer w sobotę. Natomiast konkurencje karabinowe i strzelba gładkolufowa w niedzielę. Zgłoszenia i rejestracja do zawodów od godz. 9,30 do 14,00.

Więcej w regulaminie zawodów w zakładce "Zawody"

Zapraszamy.

Więcej »

Proponujemy zapoznanie się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie www.zsptroszyn.pl a w szczególności zachęcamy kandydatów do kształcenia się w zawodzie: TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA. Szkoła publiczna i bezpłatna !!! na podbudowie szkoły średniej (nie jest wymagana matura). Nauka trwa 2 lata i jest podzielona na 4 semestry. Zajęcia odbywają się średnio raz na dwa tygodnie w soboty i niedziele. Szkoła znajduje w tym samym miejscu co nasza strzelnica. Informację zamieszczamy na prośbę Pani Haliny TYL - Dyrektora ZSP Troszyn w ramach współpracy.

Eugeniusz Gorczyca - prezes KSS "OBROŃCA" Troszyn

Więcej »

Nadzwyczajnym zainteresowaniem cieszyły się powszechne zawody strzeleckie w Kadzidle p.n. "10 strzałów ku chwale Ojczyzny". Bezpośrednim organizatorem zawodów był Klub Strzelectwa sportowego "OBROŃCA" w Troszynie przy wsparciu finansowym Powiatu Ostrołęckiego. W turnieju wzięło udział 247 osób. Za spełnienie czynu obywatelskiego wszyscy strzelcy otrzymali pamiątkowy dyplom. Za pierwsze pięć miejsc wręczono puchary ufundowane przez Starostę Ostrołęckiego. W czasie zawodów można było zapoznać się z różnymi rodzajami broni strzeleckiej współczesnej oraz historycznej a także zasadami członkostwa w stowarzyszeniach strzeleckich i procedurami uzyskiwania pozwoleń na własną broń palną do celów sportowych i kolekcjonerskich.

1 miejsce - Przemysław POTKAJ - 95 pkt

2 miejsce - Marcin RADZIKOWSKI - 92 pkt

3 miejsce - Mariusz ŚWIĘCKI - 92 pkt

4 miejsce - Leszek STOLARCZYK - 92 pkt

5 miejsce - Marcin KUCIŃSKI - 92 pkt

Kompletne rezultaty z zawodów zamieszczono na www.obronca.org w zakładce "Zawody/Komunikaty" i zdjęcia w zakładce "Galeria"

Każdy uczestnik, która uzyskał minimum 70 punktów otrzyma "SREBRNĄ" odznakę strzelecką a minimum 60 punktów "BRĄZOWĄ" odznakę strzelecką. Odznaki wraz z legitymacjami można odebrać w siedzibie naszego Klubu w Troszynie od 25 sierpnia w dni kiedy strzelnica jest czynna.

Więcej »

Zapraszamy na otwarte zawody strzeleckie "10 strzałów ku Chwale Ojczyzny" w dniu 15 sierpnia (środa) od godz. 9 do 17 do Kadzidła, ul. Słoneczna 2. Start wg kolejności zgłoszeń. Strzelanie z karabinu kal. 5,6 mm na odległość 50 m, postawa leżąc z podpórką. Więcej w regulaminie zawodów na stronie www.obronca.org w zakładce "Zawody".

Zawody strzeleckie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" zapoczątkowane zostały 1932 roku przez Związek Strzelecki.

Klub Strzelectwa Sportowego "OBROŃCA" od kilku lat organizuje te zawody, których celem jest upowszechnianie i propagowanie strzelectwa jako dyscypliny sportowej oraz upowszechnianie tradycji i historii polskiego oręża wojskowego.

Uczestnictwo: Członkowie klubów strzeleckich i innych stowarzyszeń oraz osoby niezrzeszone (tj.: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe). Wszyscy chętni po zapoznaniu się regulaminem strzelnicy oraz przepisami i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią. Opłata startowa tylko 5 zł.

Nagrody:

- za miejsca 1 do 5 - puchary

- każdy startujący, bez względu na uzyskany wynik otrzyma dyplom pamiątkowy.

- każda osoba, która uzyska minimum 70 punktów otrzyma "SREBRNĄ" odznakę strzelecką a minimum 60 punktów "BRĄZOWĄ" odznakę strzelecką.

Więcej »

W celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku corocznie organizujemy otwarte zawody strzeleckie z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy". 29 lipca przeprowadzimy zawody w czterech konkurencjach: Karabin historyczny (repetier), Karabin historyczny (samopowtarzalny), Pistolet historyczny (centralny zapłon) i Pistolet historyczny (boczny zapłon). Regulamin zawodów w zakładce "Zawody".

W zawodach mogą wziąć udział strzelcy (sportowcy, rekonstruktorzy i kolekcjonerzy broni itd.) posiadający własną albo użyczoną broń spełniającą warunki regulaminowe, a także wszyscy chętni znający przepisy i zasady bezpiecznego posługiwania się bronią historyczną oraz regulamin strzelnicy.

Podczas zawodów strzeleckich z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy" Zespół Kolekcjonerów broni i militariów zorganizuje wystawę tematyczną.

NAGRODĘ SPECJALNĄ (PLECAK CAIMAN 35L. CZARNY) za najwyższy wynik (suma wyników czterech konkurencji) wygrał Łukasz URBAŃSKI - ZKS Warszawa wynikiem 376 punktów. Nagrodę  ufundował Krzysztof Opęchowski.

Więcej »

Każda organizacja, w tym także organizacja mająca status OPP, ma obowiązek sporządzenia i zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego. Organizacje pożytku publicznego dodatkowo mają także obowiązek sporządzenia rocznego sprawozdania merytorycznego.

Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego OPP mają obowiązek opublikować (zamieścić) sprawozdanie merytoryczne i zatwierdzone sprawozdanie finansowe w internetowej bazie sprawozdań prowadzonej przez MPiPS.

Zapoznaj się ze sprawozdaniem finansowym i merytorycznym KSS "OBROŃCA" Troszyn. Otwórz poniższy link i wpisz KRS: 0000122834

http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/

Więcej »

Nasz Klub od pierwszej edycji jest partnerem projektu p.n. "Bądź Bezpieczna". W dniu 4 czerwca przeprowadziliśmy zajęcia szkoleniowe w grupie 25 Pań z budowy i zasad działania broni palnej,  sposobem obchodzenia się z bronią i amunicją oraz zasadami zachowania się na strzelnicy. Po przeszkoleniu przeprowadziliśmy praktyczne strzelanie z karabinu i pistoletu. Panie strzelały z karabinu CM-2 i pistoletu Beretta M76 kaliber 5,6 mm. Strzelanie przeprowadzono w formie rywalizacji a trofea i dyplomy wręczone będą podczas podsumowania projektu "Bądź Bezpieczna".

Szersza relacja na stronie Mazowieckiej Policji CZYTAJ

Więcej »