Aktualności

W celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku corocznie organizujemy otwarte zawody strzeleckie z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy". 30 lipca przeprowadziliśmy zawody w czterech konkurencjach: Karabin historyczny (repetier), Karabin historyczny (samopowtarzalny), Pistolet historyczny (centralny zapłon) i Pistolet historyczny (boczny zapłon). 

W zawodach mogli wziąć udział strzelcy (sportowcy, rekonstruktorzy i kolekcjonerzy broni itd.) posiadający własną albo użyczoną broń spełniającą warunki regulaminowe, a także wszyscy chętni znający przepisy i zasady bezpiecznego posługiwania się bronią historyczną oraz regulamin strzelnicy.

Zawody cieszą się popularnością ponieważ w zadanie zaangażowani są kolekcjonerzy broni i militariów. Obecnie klub liczy 334 członków sekcji strzeleckiej w tym prawie 60 kolekcjonerów broni i militariów.

Podczas zawodów strzeleckich z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy" odbyła się wystawa broni. Tematem wystawy były karabiny oraz pistolety maszynowe używane w pierwszej połowie XX w.

Można było zobaczyć m.in. broń używaną na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Najliczniej "reprezentowana" była armia radziecka. Karabin Mosin 1891/31, SWT40, karabinek SKS (pierwsza standardowa broń na nabój wz43, używany do dziś w broni sytemu AK), pistolety maszynowe PPSz-41 (popularna pepesza) oraz PPs-43. Duże zainteresowanie budziły karabiny maszynowe DP-28 oraz  ckm SG-43. Nie zabrakło modeli z innych armii, od kilku wersji brytyjskiego karabinu Lee-Enfield, amerykańskich Thompson M1928A1 i M1 Carbine, niemieckich karabinów Mauser, francuskiego  Berthier po japoński karabin piechoty wz. 38, "Arisaka" oraz wiele innych.

Broń prezentowana na wystawie jest własnością członków zespołu kolekcjonerów działającego w naszym klubie.

Komunikat z zawodów w zakładce "Zawody" i zdjęcia w zakładce "Galeria"

Piszą o nas LINK-1 LINK - 2


Uprawnienia prowadzącego strzelanie są uprawnieniami określonymi w odrębnych przepisach do prowadzenia szkoleń o charakterze strzeleckim.

Komenda Główna Policji przeprowadziła bardzo racjonalnie prawniczo rozumowanie, w efekcie którego Komenda Główna Policji uznała, że uprawnienia prowadzącego strzelanie są uprawnieniami określonymi w odrębnych przepisach do prowadzenia szkoleń o charakterze strzeleckim. Więcej na LINK


Zarząd Klubu podjął uchwałę o obniżeniu opłat treningowych w cenniku dla członków Klubu z amunicji centralnego zapłonu. Patrz: zakładka "Strzelnica"/"Cennik".


Każda organizacja, w tym także organizacja mająca status OPP, ma obowiązek sporządzenia i zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego. Organizacje pożytku publicznego dodatkowo mają także obowiązek sporządzenia rocznego sprawozdania merytorycznego.

Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego OPP mają obowiązek opublikować (zamieścić) sprawozdanie merytoryczne i zatwierdzone sprawozdanie finansowe w internetowej bazie sprawozdań prowadzonej przez MPiPS.

Zapoznaj się ze sprawozdaniem finansowym i merytorycznym KSS "OBROŃCA" Troszyn. Otwórz poniższy link i wpisz KRS: 0000122834

http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/

 


Zapraszamy na zawody otwarte "Puchar 30/30 w dniu 17 czerwca b.r. od godziny 9,00 do 15,45. Konkurencje Pistolet sportowy 30 i Pistolet centralnego zapłonu 30. Strzelenie z jednej ręki. Zapisy na zmiany zgodnie z regulaminem dostępnym w zakładce "Zawody".