Aktualności

W sobotę 5 sierpnia wraz z Jarkiem Kamińskim prezentowaliśmy kolekcję broni na Pierwszym Ławskim Pikniku Kawaleryjskim. Piknik został zorganizowany przez sołtysa Ław - Darka Olecha prywatnie rekonstruktora i sympatyka 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Poza naszą wystawą broni palnej, Pan Leszek Radwański prezentował broń białą oraz inne pamiątki związane z Polską Kawalerią. Wystawa broni cieszyła się dużym zainteresowaniem osób obecnych na pikniku. Często pojawiającym się pytaniem było "a to nie są repliki ?". Wiele osób było zaskoczonych, że wszystkie prezentowane przez nas egzemplarze broni to  sprawne oryginały, a niektóre mają ponad 100 lat i nadal można z nich strzelać. Dziękuję Wojtkowi Rykowskiemu za udostępnienie rkm-u RPK ortaz ckm-u SG-43.

Zdjęcia z wystawy w galerii oraz na: http://www.moja-ostroleka.pl/ art/1502011488/piknik- kawaleryjski-w-lawach-zdjecia- wideo

Zapraszam kolekcjonerów do udziału w wystawie którą organizujemy przy okazji zawodów "10 strzałów ku chwale Ojczyzny"  13 sierpnia na strzelnicy w Kadzidle.

Ze strzeleckim pozdrowieniem: Hubert Gołębiewski - wiceprezes


Powrót