https://www.traditionrolex.com/8

Kolekcjoner - Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca"

Kolekcjoner

Zespół kolekcjonerów broni i militariów działa na podstawie § 9 Statutu Klubu Strzelectwa Sportowego "OBROŃCA" w Troszynie.

Skład zespołu:

- Hubert GOŁĘBIEWSKI - kierownik koordynator

- Zbigniew ŻEBROWSKI - zastępca

- Włodzimierz BOBRYK - zastępca

 e-mail: kolekcjoner@obronca.org

Więcej »

Dzień Dobry

Jako kierownik zespołu kolekcjonerów, funkcjonującego w ramach naszego klubu, zapraszam do współpracy . Prośbę tą kieruję głównie do członków zespołu, ale również do innych osób zainteresowanych militariami, historią i wszelkimi innymi tematami związanymi z działalnością klubu. Biorąc pod uwagę ilość członków, poświęcenie raz w roku kilku/kilkunastu godzin przez każdego, pozwoli nam bez problemu zrealizować plany jak również wiele innych inicjatyw, które przy takim zaangażowaniu na pewno się pojawią.

Członków zespołu posiadających kolekcje broni, militariów, proszę o informację na maila o charakterze i zawartości kolekcji. Chętnych do zaprezentowania swoich zbiorów proszę kontakt. Ciekawą formą która uatrakcyjnia wystawy jest relacja z wydarzeń w których byliście uczestnikami lub widzami. Może to być np. prezentacja zdjęć, filmów z wystaw, rekonstrukcji historycznych lub wyjazdów i zwiedzania miejsc i obiektów historycznych. Informacje o które proszę ułatwią planowanie wystaw oraz innych wydarzeń związanych z naszą działalnością.   

Potrzebujemy również chętnych do pomocy w przygotowaniu materiałów do strony internetowej klubu. Planujemy uruchomić dział poświęcony historii, pasji jaką jest kolekcjonowanie militariów, nie tylko przedmiotów, ale również informacji i wiedzy. Nie określam w tej chwili tematyki, liczę na Wasze propozycje.

Liczę na Wasz aktywny udział. Przede wszystkim jednak, liczę na nowe pomysły i zaangażowanie w działalność zespołu kolekcjonerów.

Pozdrawiam,

Hubert Gołębiewski

Więcej »

W sobotę 5 sierpnia wraz z Jarkiem Kamińskim prezentowaliśmy kolekcję broni na Pierwszym Ławskim Pikniku Kawaleryjskim. Piknik został zorganizowany przez sołtysa Ław - Darka Olecha prywatnie rekonstruktora i sympatyka 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Poza naszą wystawą broni palnej, Pan Leszek Radwański prezentował broń białą oraz inne pamiątki związane z Polską Kawalerią. Wystawa broni cieszyła się dużym zainteresowaniem osób obecnych na pikniku. Często pojawiającym się pytaniem było "a to nie są repliki ?". Wiele osób było zaskoczonych, że wszystkie prezentowane przez nas egzemplarze broni to  sprawne oryginały, a niektóre mają ponad 100 lat i nadal można z nich strzelać. Dziękuję Wojtkowi Rykowskiemu za udostępnienie rkm-u RPK ortaz ckm-u SG-43.

Zdjęcia z wystawy w galerii oraz na: http://www.moja-ostroleka.pl/ art/1502011488/piknik- kawaleryjski-w-lawach-zdjecia- wideo

Zapraszam kolekcjonerów do udziału w wystawie którą organizujemy przy okazji zawodów "10 strzałów ku chwale Ojczyzny"  13 sierpnia na strzelnicy w Kadzidle.

Ze strzeleckim pozdrowieniem: Hubert Gołębiewski - wiceprezes

Więcej »

https://www.traditionrolex.com/8