https://www.traditionrolex.com/8

2024-01-14 XXIV urodziny KSS "OBROŃCA Troszyn - Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca"

Aktualności

14 stycznia 2024 roku (niedziela) od godz. 10,00 do 17,00 otwarte zawody strzeleckie "XXIV urodziny KSS "OBROŃCA" w konkurencjach: Psp10/15; Pcz10/15; Rbz10/15; Ksp10/15. Regulamin zawodów w zakładce "Zawody". W zawodach mogą startować zawodnicy posiadający licencję PZSS na 2024 rok a także spełniający wymagania do wznowienia licencji na 2024 rok. Mogą brać również udział posiadający legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej albo osoby posiadające patent strzelecki jednak klasyfikowani są poza konkursem "PK". Dokumenty uprawniające do startu w zawodach należy okazać podczas rejestracji.

Na zwycięzcę czeka nagroda specjalna: SZABLA POLSKA SZLACHECKA BÓG HONOR OJCZYZNA Z POCHWĄ (za najwyższy wynik - suma wyników czterech konkurencji).

Historia szabli: Popularna w Rzeczypospolitej w XVII i XVIII wieku. Szabla pochodzenia tatarskiego lub kirgiskiego. Często oprawiana bogato w srebro i jaszczurzą skórę. Noszona do stroju polskiego podobnie jak karabela. Głownia miała ostry sztych. Charakterystyczną cechą tych szabel był mały krzyżowy jelec.


Powrót

https://www.traditionrolex.com/8

https://www.traditionrolex.com/8