https://www.traditionrolex.com/8

Aktualności - Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca"

Aktualności

23-25 lutego 2024 r. KURS PROWADZĄCYCH STRZELANIE

Zapraszamy Członków klubów strzeleckich, pracowników służb mundurowych i osoby posiadające legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni. Program kursu obejmuje 24 godziny lekcyjne i przeprowadzony będzie w dniach: 23 lutego od godz. 17,00 do 21,55; 24 lutego od godz. 9,00 do 17,25 oraz 25 lutego od godz. 9,00 do 15,45.

Opłata za kurs wynosi 350 zł + 100 zł legitymacja. Płatne przelewem na rachunek bankowy Klubu lub gotówką (kartą płatniczą) w dniu rozpoczęcia szkolenia.

Więcej »

2024-02-10 Zawody dynamiczne p.n. "Karnawał w Wenecji"

Tym razem najbliższe zawody dynamiczne z prezentami w tle w sobotę 10 lutego od godz. 13,30 w konkurencji: karabin-pistolet. Wymogiem wzięcia udziału w zawodach jest obowiązkowy ubiór zawodnika zgodnie z warunkami zawartymi w regulaminie zawodów  - strój wieczorowy:

- panowie - garnitur, krawat - mucha (mile widziana maska karnawałowa),

- panie - suknia wieczorowa, (mile widziana maska karnawałowa).

Po zakończeniu zawodów wszyscy zawodnicy z pozytywnie zaliczonym przebiegiem wezmą udział w losowaniu wielu dodatkowych nagród.

Uwaga !!! nagrody wylosowane zostaną tylko wśród osób będących na losowaniu. Nagroda główna Pistolet PM 63 RAK. W trakcie trwania zawodów zapraszamy na grochówkę, ciasto, kawę i herbatę.

Strzelnica w tym dniu nie bedzie dostępna na treningi i strzelania rekreacyjne !!!

                                                                   .             

Więcej »

Wnioski o przedłużenie licencji na 2024 rok

Apelujemy o składanie wniosków o przedłużenie licencji zawodniczej na 2024 rok. Wnioski należy je składać w formie papierowej w siedzibie KSS "OBROŃCA" lub przesłać skan w formacie "pdf".  Zawodnikom, którzy zaliczyli wymaganą ilość startów w macierzystym klubie wnioski są wygenerowane z bazy klubowej. W takim przypadku należy zgłosić się celem złożenia podpisu. Zawodnik, który wykonał starty w rożnych klubach wypełnia wniosek osobiście (wniosek do pobrania). Wraz z wnioskiem w wersji papierowej lub przesłanym skanem na email Klubu należy wnieść opłatę w kwocie 50 zł gotówką w siedzibie Klubu lub na rachunek bankowy Klubu 54 8915 0003 0012 4009 2000 0010 (w tytule wpłaty wpisać: za licencję zawodniczą PZSS 2024). Po złożeniu wniosku i wniesieniu opłaty należy zalogować się na swoje konto w portalu PZSS i przedłużyć licencję. Portal PZSS: https://portal.pzss.org.pl/

Jeżeli będą problemy z zalogowaniem się proszę o kontakt telefoniczny tel.: 602-219-227. Jednym z powodów może być brak adresu e-mail zawodnika w bazie PZSS. W takich sytuacjach dostęp do bazy PZSS nadaje Klub.

UWAGA: Osoby, które zmieniły dane osobowe (adres zameldowania, adres do korespondencji), proszone są o samodzielne wprowadzenie zmian w danych osobowych na portalu PZSS oraz powiadomienie Klubu. Właściwe dane w orzeczeniu PZSS (wersji papierowej licencji) zapobiegnie problemom w organach Policji.

Eugeniusz Stanisław Gorczyca - prezes

Więcej »

2024-01-14 XXIV urodziny KSS "OBROŃCA Troszyn

14 stycznia 2024 roku (niedziela) od godz. 10,00 do 17,00 otwarte zawody strzeleckie "XXIV urodziny KSS "OBROŃCA" w konkurencjach: Psp10/15; Pcz10/15; Rbz10/15; Ksp10/15. Regulamin zawodów w zakładce "Zawody". W zawodach mogą startować zawodnicy posiadający licencję PZSS na 2024 rok a także spełniający wymagania do wznowienia licencji na 2024 rok. Mogą brać również udział posiadający legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej albo osoby posiadające patent strzelecki jednak klasyfikowani są poza konkursem "PK". Dokumenty uprawniające do startu w zawodach należy okazać podczas rejestracji.

Na zwycięzcę czeka nagroda specjalna: SZABLA POLSKA SZLACHECKA BÓG HONOR OJCZYZNA Z POCHWĄ (za najwyższy wynik - suma wyników czterech konkurencji).

Historia szabli: Popularna w Rzeczypospolitej w XVII i XVIII wieku. Szabla pochodzenia tatarskiego lub kirgiskiego. Często oprawiana bogato w srebro i jaszczurzą skórę. Noszona do stroju polskiego podobnie jak karabela. Głownia miała ostry sztych. Charakterystyczną cechą tych szabel był mały krzyżowy jelec.

Więcej »

2023-12-10 Finały PUCHARU PREZESA

10 grudnia od godz. 9,30 do 13,30 przeprowadzimy Finały Pucharu Prezesa KSS "OBROŃCA" Troszyn w konkurencjach pistoletowych, rewolwerowych oraz karabinowych. Do finału w każdej konkurencji kwalifikuje się i bierze udział tylko pięciu zawodników z najwyższą średnią z trzech startów (najwyższe wyniki) tej samej konkurencji na zawodach klubowych: "Powitanie Wiosny", Zawody otwarte z. o. Święta Narodowego 3 Maja, "Powitanie Lata", "Turniej Kurpiowski", "Turniej Niepodległości", "Turniej Mikołajkowy". Regulamin w zakłądce "Kalendarz zawodów".

Wyniki FINAŁU 

Pistolet sportowy: Wasilewski Przemysław - 1; Niedźwiedź Paweł - 2, Jabłoński Daniel - 3, Rozenek Paweł - 4, Kiziewicz Adam - 5 

Pistolet centralnego zapłonu: Rozenek Paweł - 1, Jabłoński Daniel - 2, Niedźwiedź Paweł - 3, Wasilewski Przemysław- 4, Kiziewicz Adam - 5

Rewolwer bocznego zapłonu: Wasilewski Przemysław - 1, Rozenek Paweł - 2, Jabłoński Daniel - 3, Gorczyca Eugeniusz - 4, Kiziewicz Adam - 5

Rewolwer centralnego zapłonu: Wasilewski Przemysław - 1, Rozenek Paweł - 2, Jabłoński Daniel - 3, Kiziewicz Adam - 4, Niedźwiedź Paweł - 5

Karabin sportowy: Jabłoński Daniel - 1, Wasilewski Przemysław - 2, Rozenek Paweł - 3, Niedźwiedź Paweł - 4, Duda Dariusz - 5,  

Karabin centralnego zapłonu: Niedźwiedź Paweł - 1, Jabłoński Daniel - 2, Rozenek Paweł - 3, Kiziewicz Adam - 4,  Wasilewski Przemysław - 5

Więcej »

Ranking "ZAWODNIK ROKU 2023" - klasyfikacja końcowa

"ZAWODNIK ROKU 2023. Liczyły się wszystkie punkty zdobyte we wszystkich zawodach w 2023 roku. Regulamin znajduje się w zakładce "Zawody/Regulaminy" na www.obronca.org Zgodnie z regulaminem Rankingu za uzyskane miejsca 1 do 3 nagrody rzeczowe.

RANKING - klasyfikacja końcowa

Więcej »

Zmiana w ustawie o broni i amunicji

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji dokonanej na podstawie art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 2023 roku o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych informujemy, że zgodnie z zapisami w/w ustawy staż członkowski w klubie przed przystąpieniem do egzaminu na patent strzelecki został skrócony do jednego miesiąca. Pozostałe wymagania przystąpienia do egzaminu pozostają bez zmian

Więcej »

https://www.traditionrolex.com/8

https://www.traditionrolex.com/8