Aktualności

Zapraszamy na otwarte zawody strzeleckie "10 strzałów ku Chwale Ojczyzny" w dniu 15 sierpnia (środa) od godz. 9 do 17 do Kadzidła, ul. Słoneczna 2. Start wg kolejności zgłoszeń. Strzelanie z karabinu kal. 5,6 mm na odległość 50 m, postawa leżąc z podpórką. Więcej w regulaminie zawodów na stronie www.obronca.org w zakładce "Zawody".

Zawody strzeleckie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" zapoczątkowane zostały 1932 roku przez Związek Strzelecki.

Klub Strzelectwa Sportowego "OBROŃCA" od kilku lat organizuje te zawody, których celem jest upowszechnianie i propagowanie strzelectwa jako dyscypliny sportowej oraz upowszechnianie tradycji i historii polskiego oręża wojskowego.

Uczestnictwo: Członkowie klubów strzeleckich i innych stowarzyszeń oraz osoby niezrzeszone (tj.: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe). Wszyscy chętni po zapoznaniu się regulaminem strzelnicy oraz przepisami i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią. Opłata startowa tylko 5 zł.

Nagrody:

- za miejsca 1 do 5 - puchary

- każdy startujący, bez względu na uzyskany wynik otrzyma dyplom pamiątkowy.

- każda osoba, która uzyska minimum 70 punktów otrzyma "SREBRNĄ" odznakę strzelecką a minimum 60 punktów "BRĄZOWĄ" odznakę strzelecką.


W celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku corocznie organizujemy otwarte zawody strzeleckie z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy". 29 lipca przeprowadzimy zawody w czterech konkurencjach: Karabin historyczny (repetier), Karabin historyczny (samopowtarzalny), Pistolet historyczny (centralny zapłon) i Pistolet historyczny (boczny zapłon). Regulamin zawodów w zakładce "Zawody".

W zawodach mogą wziąć udział strzelcy (sportowcy, rekonstruktorzy i kolekcjonerzy broni itd.) posiadający własną albo użyczoną broń spełniającą warunki regulaminowe, a także wszyscy chętni znający przepisy i zasady bezpiecznego posługiwania się bronią historyczną oraz regulamin strzelnicy.

Podczas zawodów strzeleckich z broni historycznej p.n.: "Chwała Bohaterom Warszawy" Zespół Kolekcjonerów broni i militariów zorganizuje wystawę tematyczną.

NAGRODĘ SPECJALNĄ (PLECAK CAIMAN 35L. CZARNY) za najwyższy wynik (suma wyników czterech konkurencji) wygrał Łukasz URBAŃSKI - ZKS Warszawa wynikiem 376 punktów. Nagrodę  ufundował Krzysztof Opęchowski.


Każda organizacja, w tym także organizacja mająca status OPP, ma obowiązek sporządzenia i zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego. Organizacje pożytku publicznego dodatkowo mają także obowiązek sporządzenia rocznego sprawozdania merytorycznego.

Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego OPP mają obowiązek opublikować (zamieścić) sprawozdanie merytoryczne i zatwierdzone sprawozdanie finansowe w internetowej bazie sprawozdań prowadzonej przez MPiPS.

Zapoznaj się ze sprawozdaniem finansowym i merytorycznym KSS "OBROŃCA" Troszyn. Otwórz poniższy link i wpisz KRS: 0000122834

http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/


Zapraszamy na zawody strzeleckie w dniu 23 czerwca (sobota) od godz. 10 do 15. Konkurencje: Psp10, Pcz10, Ksp10 i Kcz10. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9,30. Tym razem czasy strzelania typowo sportowe tj.: serie próbne 3 minuty i serie oceniane 5 minut. Szczegółowy regulamin zawodów w zakładce "Zawody"


Nasz Klub od pierwszej edycji jest partnerem projektu p.n. "Bądź Bezpieczna". W dniu 4 czerwca przeprowadziliśmy zajęcia szkoleniowe w grupie 25 Pań z budowy i zasad działania broni palnej,  sposobem obchodzenia się z bronią i amunicją oraz zasadami zachowania się na strzelnicy. Po przeszkoleniu przeprowadziliśmy praktyczne strzelanie z karabinu i pistoletu. Panie strzelały z karabinu CM-2 i pistoletu Beretta M76 kaliber 5,6 mm. Strzelanie przeprowadzono w formie rywalizacji a trofea i dyplomy wręczone będą podczas podsumowania projektu "Bądź Bezpieczna".

Szersza relacja na stronie Mazowieckiej Policji CZYTAJ